RSS
Indlæg
Kommentarer

Hold da op hvor tiden flyver – det er allerede på torsdag, at vi har fællesspisning – altså den 26. maj kl 18.30.

DMI siger regn, så skynd jer hellere at bestille en hyggelig aften inden døre i forsamlingshuset.

Grethe og Sven Erling laver mad – så det er garanteret noget der smager !

Vi ses.

Husk tilmelding senest onsdag den 25/5 til Bente Kahr tlf. 86395026 eller forsamlingshusetmm@yahoo.dk

Fællesspisning i forsamlingshuset er en dejlig anledning til at mødes over god mad og drikke. Vi mødes flere gange i løbet af året og skiftes til at lave mad til hinanden. Prisen er 30,- kr. for voksne og 20,- kr. for børn for middag, dessert og kaffe. Så tag familien i hånden og inviter dem ud at spise – eller kom bare selv. Tilmelding senest onsdagen inden af hensyn til madholdet.

Skriv en kommentar